W grupie Słoneczniki odbyły się zajęcia związane z właściwościami wody. Dzieci badały i eksperymentowały.
Najpierw słuchały zagadek – nauczycielka Pani Agnieszka Meier odtwarzała dzieciom odgłos deszczu lub przelewania wody.
Następnie zaprosiła do zabawy – „Wodna fala”. Wprowadzając dzieci do tematu zadawała pytania – czym jest woda, jaki ma zapach, kolor, kształt…
W części badawczej mali przyrodnicy eksperymentowali: wrzucali różnorodne przedmioty do wody i sprawdzali czy toną. Dzieci zauważyły, że nie tylko wielkość, ale i materiał z jakiego wykonany jest przedmiot mają znaczenie. Potem uczestniczyły w doświadczeniu z wodą i pieprzem i wodą z barwnikami. Na zakończenie prowadząca zaprosiła maluchy do zabaw ruchowych i rytmicznych oraz do wykonania pracy plastycznej – Wyklejanie kropelki.