Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Święto Niepodległości

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Jednym z celów kształcenia w przedszkolu i w szkole jest przekazanie najmłodszym i starszym –  miłości do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. W tym szczególnym dniu jakim jest 11 listopada występ przedszkolaków, ich przygotowanie i zaangażowanie oraz postawa patriotyczna zasługuje na wyjątkową pochwałę. W całym przedszkolu o godzinie 11.11 rozległ się Mazurek Dąbrowskiego, który odśpiewały uroczyście wszystkie dzieci. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo zapadnie w pamięci każdego Małego Patrioty.

Uczniowie klas młodszych i starszych podczas nauki zdalnej także przyłączyli się do akcji „Niepodległa do hymnu”. Obchody 11 listopada stanowią dobrą okazję do podkreślenia znaczenia naszych symboli narodowych. W kontekście obchodów Święta Niepodległości istotną staje się także refleksja nad tożsamością narodową oraz rodzinną.

Na lekcji wychowawczej uczniowie klasy 6a obejrzeli prezentację przygotowaną przez Panią Monikę Kacperską.

Niepodległość

Popatrzcie jak przedszkolaki przygotowywały się do obchodów tego święta.