Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Ślubuję uroczyście!

W dniu 04.09.2023r. o godzinie 11.00 w auli szkolnej odbyło się ślubowanie i pasowanie pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku. Prowadząca spotkanie Pani Patrycja Biegańska –Stawicka serdecznie powitała przybyłych uczniów i rodziców. Zaprosiła także do zabawy postacie bajkowe – Piątaszka, Kota w butach, Elfa, Pinokia i Kopciuszka, które przyniosły dla dzieci dar – dobroci, tolerancji, pracowitości i wytrwałości i przyjaźni.

Prowadząca poprosiła dzieci w poszczególnych klasach o wykonanie 4 zadań – ułożenie z figur wzoru geometrycznego, spakowanie przyborów do plecaka szkolnego, wymyślenie 10 wyrazów zaczynających się na literę danej klasy, pokonanie sportowego toru przeszkód.

Wszystkie pierwszaki świetnie poradziły sobie z zadaniami. Wspierały je w tym postacie bajkowe.

Następnie odbyła się część oficjalna – wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Potem nastąpiło ślubowanie na sztandar naszej szkoły i pasowanie na ucznia.

„ Ślubuję uroczyście!

Będę strzegł honoru i dobrego imienia szkoły

Będę kochał swoją Ojczyznę!

Będę szanował swoich nauczycieli i rodziców

oraz wszystkich pracowników Szkoły

Postaram się dobrze wypełniać obowiązki ucznia

będę żył w przyjaźni i koleżeństwie

Będę pomagał młodszym i starszym

zdobywając wiedzę stanę się mądrym i dobrym człowiekiem

Ślubujemy!!!

Wychowawcy rozdali pierwszakom birety i pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie Piątaszek powiedział:

– Otrzymaliście dziś bardzo ważne dary: dobroci, przyjaźni, tolerancji, pracowitości i odpowiedzialności. Życzymy Wam aby dzisiejsze dary towarzyszyły Wam przez całą szkolną drogę!

A Kopciuszek dodał:

– -Życzymy aby nauka była świetną przygodą, która otworzy przed Wami świat!!! Od dziś tworzycie swoją historię. Witamy Was w gronie uczniów SP 5  w Malborku.

To był niezapomniany dzień!