Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

IV Ogólnopolski Festiwal Edukacyjny

W dniach 18-20.09.2008 r. Malbork zostanie „oblężony” przez uczestników IV Ogólnopolskiego Festiwalu Edukacyjnego.

[nggallery id=16]

To największe wydarzenie edukacyjne w Polsce jest realizowane w ramach Kampanii na rzecz Uczenia się, zapoczątkowanej w, 2005 r., której celem jest propagowanie idei uczenia się przez całe życie (lifelong learning), wdrażanie nowoczesnych koncepcji efektywnego uczenia się i tworzenie modelu szkoły XXI wieku. Kampania uzyskała honorowy patronat Polskiego Komitetu ds. UNESCO. Koordynatorem Polskiej Kampanii jest Małgorzata Taraszkiewicz,
a honorowym doradcą – Colin Rose.

 

„Edukacyjne Oblężenie Malborka” to impreza organizowana przez Instytut Nowoczesnej Edukacji (www.ine.com.pl), Edukację Pro Futuro z Warszawy, Miasto, Wydział Oświaty
i Muzeum Zamkowe oraz Szkołę Podstawową Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. UNICEF w Malborku.

 

Imprezę uświetnią swoją obecnością osobistości świata edukacji, nauki, biznesu, muzyki
i sportu, m.in. spodziewamy się udziału wiceminister Edukacji pani Krystyny Szumilas, pani Ireny Dzierzgowskiej, przedstawicieli Polskiego Komitetu ds. UNESCO, Rady Upowszechniania Nauki PAN, Lewiatanu, CIOP. Na Festiwal przyjadą znakomici edukatorzy
o światowej renomie – Colin Rose i Jan Potworowski. Gwiazdą muzyki będzie znakomita piosenkarka jazzowa, Urszula Dudziak.

 

Patronat medialny EDUNEWS.PL i Gazeta Szkolna.

 

Na Festiwal zapraszamy nauczycieli szkolnych, akademickich, studentów wydziałów pedagogicznych, a także rodziców i uczniów. Bogaty program zajęć interaktywnych, warsztatów, pokazów lekcji i gier obejmie m.in. takie tematy jak elektroniczne przygotowywanie materiałów na lekcję, żywą edukację, jaskinię komputerową, lekcję wielointeligentną, wspieranie potencjału ucznia, budzenie kreatywności ucznia, super uczenie, wspomaganie talentu i wiele innych. Festiwalowi towarzyszyć będą wystawy i kiermasze dla uczestników oraz dodatkowe wydarzenia medialne, w tym promocja nowego czasopisma dla rodziców uczniów „Mam Dziecko w Szkole” (www.mamdzieckowszkole.pl) i książek edukacyjnych, portali edukacyjnych, koncert, pokaz filmu oraz dyskusje na temat społecznej odpowiedzialności biznesu.

Ważnym punktem imprezy będzie Festyn dla rodziców i dzieci pod hasłem „W dobrym stylu = nauka +zabawa +sport +zdrowie”, który odbędzie się w sobotę 20.09.08 Organizatorzy zapewniają uczestnikom takie atrakcje jak: namiot z szalonymi naukowcami, porady dla rodziców, będzie strefa relaksu i strefa kreatywności, konkursy, gry i zabawy w Ministerstwie Uśmiechu…

podejmie próbę ustanowienia rekordu świata w maratonie Nordic Walking wokół Muzeum Zamkowego w Malborku.

 

Sponsorem głównym imprezy jest TESCO dla Szkół, dzięki czemu udział w imprezie dla wszystkich jest bezpłatny. Szczegółowy program i rejestracja www.festiwal.malbork.pl

Zapraszamy także do lektury magazynu internetowego „Awangarda w Edukacji” wydawanego przez Instytut Nowoczesnej Edukacji (www.ine.com.pl).

 

Dyrektorem Festiwalu jest Małgorzata Taraszkiewicz, która w imieniu wszystkich organizatorów, partnerów i sponsorów serdecznie zaprasza Państwa do Malborka!