Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

A Wiosna przyszła pieszo…

W dniu 23 marca 2022 r. dzieci z grupy „Pszczółki” obchodziły nadejście nowej pory roku – Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Okazało się, że Pani Wiosna zostawiła przedszkolakom list, w którym prosiła o wykonanie kliku zadań.

Przedszkolaki musiały odnaleźć ukryte w sali oznaki nadchodzącej pory roku i tym samym uratować Panią Wiosnę z rąk Pani Zimy. Dzieci szukały i rozpoznawały ptaki, które przylatują do nas po zimie, nazywały budzące się do życia owady oraz pierwsze wiosenne kwiatki. Wspólnie zauważyły, że dzień staje się coraz krótszy, a dni coraz cieplejsze. Dzieci przywitały także zwierzątka, które obudziły się z zimowego snu. Gdy przedszkolaki odkryły wszystkie oznaki wiosny wspólnie obejrzały film przygotowany przez Panią Wiosnę, która dziękowała za uratowanie. Dzieci stwierdziły zgodnie, że Wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre.