Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

A zakrętki się sypią…

Dnia 25 października do naszej szkoły przyjechał samochód dostawczy z firmy recyklingowej. W jakim celu? Odebrać kolejne zakrętki z głównego magazynu Akcji Zakrętki w Malborku.

Akcja nabiera rozpędu, mamy coraz więcej wolontariuszy i z radością muszę przyznać, że wielu malborczyków wie o akcji. Od maja do dzisiaj uzbieraliśmy tonę i 50 kg zakrętek (to będzie 945 zł). Oczywiście zbieramy dalej!

Ważną rzeczą dla nas jest to, aby obudzić w ludziach chęć niesienia pomocy dzieciom. Niedługo będziemy zbierać już dla „naszych” maluchów. Dwójka dzieci z naszych okolic będzie zgłoszona do Fundacji Bez Tajemnic w Krakowie, rodzice są w trakcie składania potrzebnych dokumentów. Cieszymy się, że możemy pomóc.

W szkole pojemniki stoją w klasach i jeden zbiorczy na korytarzu. Klasy dzielnie wspierają zakręconą akcję. Wśród naszych uczniów jest 13 wolontariuszy. Przygotowali oni Dzień Otwarty, na który mogli przyjść mieszkańcy miasta Malborka.

Ostatnio tak sobie myślałam, i doszłam do wniosku, że jeszcze na świecie chodzą anioły. Odebrałam telefon….. z Irlandii, z Puntu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Irlandii, Cavan. Okazuje się, że polscy uczniowie wraz z nauczycielami też wspierają nasze dzieci. Jak tu się nie wzruszyć? W środę dotarły do nas pierwsze worki zza granicy. Można odzyskać wiarę w ludzi, że są jeszcze tacy, którym się po prostu chce pomagać. Wielu posłucha i pójdzie, ale za to paru odłoży i przekaże te kilka zakrętek. Nic nie płacę, ale pomagam.

[nggallery id=154]

Kto nam pomaga?

Burmistrz Miasta Malborka objął patronatem akcję zakrętki!!!

Urząd Miasta Malborka

Szkoła Podstawowa nr 5

Gazeta Malborska

Przedszkole Czerwony Kapturek

Przedszkole nr 10

Przedszkole „Tęcza”

Zespół Szkół w Starym Polu

Gimnazjum nr 3 w Malborku

Bank Spółdzielczy w Sztumie

Skok św. Jana z Kęt

Sklep osiedlowy przy ulicy Smoluchowskiego

Wieś Wycinki

Punt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w Dublinie, Cavan

Szkoła Podstawowa w Korzeniewie

Restauracja Cedrowy Borek w Pruszczu Gdańskim

Oraz wielu mieszkańców indywidualnych.

Jeżeli okaże się, że kogoś pominęłam, to prawdopodobnie nie wiem o tym, że dostarcza zakrętki do SP 5 w Malborku. W takim wypadku proszę, aby skontaktować się ze mną i dać znać J malbork@zakretki.info

Nie chciałabym, aby ktoś poczuł się pominięty.

Na koniec chciałabym podziękować wszystkim za pomoc i zaangażowanie. Mam nadzieję, że za pół roku odjedzie od nas cięższa ciężarówka.

Izabela Krotowska, koordynator Akcji Zakrętki w Malborku i okolicach