Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Baśń o sile spełniających się marzeń

Dnia 8 lutego – w ostatni dzień przed wyczekiwanymi feriami zimowymi: klasy IIb i IIIb wraz ze swoimi wychowawcami: Panią Joanną Pietkiewicz i Panią Marią Pawlikowską spędziły w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu na przedstawieniu pt. „ Czarnoksiężnik z krainy Oz”.

Uczniowie tych klas doświadczyli swoistej wyprawy wraz z Dorotką, pozbawionym rozumu Strachem na Wróble, tchórzliwym Lwem i blaszanym Drwalem do zaczarowanej krainy Czarnoksiężnika z krainy Oz. Wędrowcy podczas swojej wyprawy przenieśli całą widownię w świat magii, czasem strasznej, innym razem nieco śmiesznej, ale zawsze interesującej oraz tajemniczej. Różne efekty, które towarzyszyły spektaklowi, co rusz zaskakiwały uczniów i nie pozwoliły na spokojne siedzenie na widowni. W krainie Manczkinów spotkaliśmy czarownicę szeptów i szelestów wraz ze swoją świtą. W krainie Kalidahy były okrutne bestie z długimi oraz ostrymi szponami. Była też bezgłowa księżniczka, która mogła zmieniać głowy, kiedy tylko miała na to ochotę. Różne efekty świetlne, dźwiękowe stanowiły o atrakcyjności tego spektaklu. Największym jednak zaskoczeniem dla całej widowni był moment, kiedy wszyscy musieli założyć okulary do oglądania w 3D i mogli podziwiać latających nad głowami publiczności aktorów, którzy grali rolę wron.

Po spektaklu uczniowie mogli uczestniczyć w spotkaniu z głównymi bohaterami przedstawienia i osobiście im podziękować za wspaniałą grę. Osobiście dotknąć niesamowitej magii teatru podczas jego zwiedzania: małą scenę teatru, garderoby, pomieszczeń dla scenografii i rekwizytów, charakteryzatorni i pracowni szycia kostiumów dla aktorów i pracowni lalek.

Była to opowieść o mocy przyjaźni i spełniających się marzeniach. Barwne i zaskakujące kostiumy, szalenie dynamiczne i karkołomne ewolucje ruchu scenicznego przygotowane przez zwycięzcę I polskiej edycji „ You Can Dance” Macieja Florka pseudonim „Gleba „ i magiczna scenografia Pani Anny Chadaj oraz melodyjne piosenki Pana Mateusza Pospieszalskiego przyczyniły się do burzy braw na stojąco i kwiatów od uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. UNICEF.

Uczniowie klasy IIb i IIIb z marzeniami, które mogą się spełniać wrócili do Malborka na zasłużone ferie zimowe. Zdjęcia wykonała Pani Maria Pawlikowska, dzięki której można obejrzeć rąbek magii tego spektaklu.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Joanna Pietkiewicz – wychowawczyni klasy 2b

[nggallery id=214]