Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Biedroneczki są w kropeczki…

Wielkim wydarzeniem w grupie przedszkolnej „Biedroneczki” jest wspólne obchodzenie urodzin naszych wychowanków. Dwoje dzieci w pierwszej dekadzie stycznia obchodziło swoje ósme-Maciek i dziewiąte –Michalinka -urodziny.

Był tort, ciasta i ciasteczka, dmuchanie świeczek  przez jubilatów i pozostałe dzieci oraz mnóstwo radości z okazji urodzinowego mini-przyjęcia. Bohaterowie dnia otrzymali kartki -„książeczki” wykonane przez pozostałe przedszkolaki.

Jedną z ulubionych zabaw dzieci w przedszkolu jest mieszanie składników i wyrabianie masy mączno-solnej. Zabawy masą solną wielostronnie usprawniają motorykę małą naszych wychowanków.

Poprzez szereg czynności takich jak: ugniatanie, wyciskanie, wałkowanie wałkami o różnej fakturze, dzieci usprawniają dłonie, wzbogacają swoje doznania dotykowe i rozwijają wyobraźnię. Naszym czwartkowym tematem była „Buzia aniołka”.

[nggallery id=90]