Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Biedronki szukają wiosny

W Punkcie Przedszkola „Biedroneczki” przedszkolaki w ramach lekcji religii miały zajęcia w ogródku szkolnym. Borysowi udało się znaleźć pierwsze przebiśniegi, a Mateusz spostrzegł krokusy. Natalka na widok kwiatów uśmiechnęła się.

W czasie lekcji opiekę nad dziećmi sprawowały Panie: Justyna Kujawa, Elżbieta Paciorek i Jolanta Kowalczyk – Okrucińska. Katechezę prowadził br. Krzysztof Łaszuk. Dzieci na koniec zajęć zaśpiewały piosenkę z pokazywanymi gestami rąk pt., „Kto stworzył mrugające gwiazdki, falujące morze, fruwające ptaszki, silnego tatusia, kochającą mamę, ciebie i mnie… Nasz Ojciec Bóg”.

Przedszkole chętnie otwiera drzwi przed maluchami potrzebującymi opieki specjalistów z zakresu: pedagogiki specjalnej, wczesnego wspomagania, fizjoterapii i neurologopedii – mówi Pani Magdalena Nadolska. Atutem przedszkola i szkoły są Sala Doświadczenia Świata, Sala Integracji Sensorycznej / SI/, oraz bezpieczny Plac Zabaw- opowiada Pani Gabriela Partyka. Każdy nauczyciel z wielką pasją wykonuje swoją prace, bo zajęcia z przedszkolakami dają nam dużo satysfakcji i radości. Pozdrawiamy wiosennie – Biedronki!