Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Bliżej pieska

W roku szkolnym 2020/2021 dzieci z oddziału przedszkola „Biedroneczki” wraz z opiekunami: Justyną Kujawą – pedagogiem specjalnym i Jolantą Kowalczyk-Okrucińską – neurologopedą, pedagogiem specjalnym – przystąpiły do projektu „Bliżej pieska”.

Projekt rozpoczęto zajęciami wprowadzającymi, jak należy dbać o swojego pupila /pieska lub kotka/. Prawie wszystkie dzieci mają w domu jedno lub więcej zwierząt domowych i wiedzą, jak należy opiekować się nimi opiekować. Dzieci rozróżniają rasy swoich pupili, niektóre z nich mają pieski z Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „Reks”. Przedszkolaki zapoznały się również z pracą weterynarza. Poznały historyjki i opowiadania o futrzanych przyjaciołach. Wykonały prace plastyczne do historyjki pt. „Piesek Hultaj szuka przyjaciela” M. Eisele, R. Cresswell, U. Haderlein.

Przez pierwsze dwa tygodnie marca nasze maluchy zbierały karmę, puszki, miseczki i zabawki dla podopiecznych „Reksa”. Przez cały okres jesienno-zimowy „Biedroneczki” dokarmiały regularnie przylatujące do ich karmnika sikorki. Na koniec dostały dyplom i medal przyjaciela zwierząt.

certyfikat-blizej-pieska-biedroneczki