Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Brawo biegacze!

Malborskie Stowarzyszenie Abstynenckie „TU i Teraz” w dniu 16.09.2016 zorganizowało po raz XIII Malborski Bieg Trzeźwości. O godzinie 10:15 rozpoczął się pierwszy bieg na 500m. Najpierw pobiegły dziewczęta z klas czwartych i młodszych.

Z radością informujemy że zawodniczka z klasy czwartej Zuzanna Struzik zajęła II miejsce a Zuzanna Murawska z klasy trzeciej – III miejsce. Po dziewczętach, także na 500 metrów, wystartowali chłopcy. Trzecioklasiści zajęli czołowe miejsca – I miejsce zajął Marcel Dziuwe, a III Mateusz Lauryn. Następnie na dystansie 600m wystartowały dziewczęta z klas piątych i szóstych. II miejsce zdobyła Klaudia Wolanin, III Wiktoria Nadolna. Na końcu wystartowali chłopcy pokonując największy dystans 800m. Na II miejscu uplasował się Gabryś Kozak- Rudnik z klasy szóstej a na III miejscu Filip Rados z klasy piątej.

Po podsumowaniu biegu szkół podstawowych z powiatu malborskiego nasza szkoła w punktacji drużynowej uplasowała się na I miejscu zdobywając puchar i dyplom. Nagrody wręczył Pan Marek Charzewski Burmistrz Miasta Malborka.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział (startowało 43 uczniów) Wszystkim gratulujemy!!!

Sabina Orłowska i Iwona Pałka