Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Cyrk Piąteczka wita Was

Pod takim tytułem odbył się już kolejny apel o wartościach. Klasa 2 a przy pomocy wychowawców: Agnieszki Nowickiej i Piotra Kujawy przygotowała barwną inscenizację cyrkową.

Była tresura zwierząt w bajce „Dzik jest zły”, którzy z małpą, lisem, niedźwiedziem i dzikiem przemierzali las. Był też pokaz akrobatyczny i występ karateków. Dużo radości wywołał pokaz piłkarski malborskiego Lewandowskiego i Messiego. Następnie na scenie pojawiły się cztery słonie, kręcąc kokardkami na ogonie. Przybyła też kaczka dziwaczka, ubrana w piękne pióra. Na koniec wszyscy zaśpiewali „Bo jak nie my, to kto” . Był to czas dobrej zabawy. Karolinie z klasy 1 d najbardziej podobał się taniec dziewcząt. Kacper zachwycił się występem zwierząt. Tomek z klasy 1b powiedział, żeby się nie poddawać i nie zniechęcać w czynieniu dobra. Apel nauczył nas takich wartości jak pokój, radość i odwaga. Towarzyszyło nam przesłanie, że „Zgoda buduje niezgoda rujnuje”. Gdy w zgodzie razem się bawimy to w sercu pojawia się radość i pokój. 10 czerwca także rodzice klasy 2 a podziwiali występy dzieci podczas Dnia Rodziny.

br.Krzysztof Łaszuk – kier. grup. wiekowej 0-3,