Czekoladowe warsztaty

Klasa 3 c odwiedziła Czekoladowy Autobus, który zaparkował na naszym szkolnym boisku. Na początku zajęć każdy mógł poczuć się jak prawdziwy Master Chef – uczniowie zostali ubrani w specjalne czapeczki i fartuszki. Potem zapoznano ich z historią czekolady i wysłuchali opowieści skąd się bierze czekolada. Kolejnym punktem programu była degustacja trzech rodzajów czekolady. Do zajęć wykorzystana była zdrowa czekolada o zawartości 85% kakao. Następnie każde dziecko wybrało sobie foremkę i wykonało swoją własną czekoladkę. W czasie, gdy czekoladki chłodziły się w zamrażalce, dzieci zajęły się rysowaniem wzorów czekoladą i ozdabianiem ich kakaowymi koralikami. Odbył się nawet konkurs w rozpoznawaniu zapachów nadzienia do czekolady. Nagrodę – czekoladową podkowę zdobył Andrzejek, który wygraną postanowił podzielić się ze wszystkimi uczestnikami warsztatów. Na koniec każdy dostał kartonik, w którym dzieci zabrały ze sobą przygotowane słodkości i otrzymali dyplomy Mistrza Czekolady. Były to bardzo czekoladowe zajęcia. Dziękujemy pani Ewie Maćkiewicz za ich zorganizowanie.