Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Dary Lasu i Ogrodu…

3 października 2012 uczniowie klasy IV a wraz z wychowawcą Joanną Pichlak, pedagogiem Patrycją Biegańską- Stawicką oraz z dziećmi z  Przedszkola „Biedronki” wraz z Paniami: Gabrielą Partyką, Justyną Kujawą i Magdaleną Nadolską, byli gośćmi  Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Tczewie. Podczas spotkania mieliśmy możliwość obejrzenia przedstawienia pt.: „Dary Lasu i Ogrodu” przygotowanego przez podopiecznych ośrodka oraz wysłuchaliśmy piosenek o tematyce jesiennej.

Wszystkich stremowanych artystów nagrodziliśmy gromkimi brawami i szczerymi uśmiechami. Chłonęliśmy każde słowo wiersza i piosenki, doceniając tym samym ich ciężką pracę. Jednak to nie był koniec atrakcji. Pan Sykut w ciekawy sposób opowiedział nam o tym jak zbierać grzyby, jak rozpoznawać grzyby jadalne, a także opowiedział nam o pszczołach i pracy pszczelarza. Z bliska widzieliśmy żywe pszczoły, ubiór pszczelarza, a także mogliśmy posmakować złotego, słodkiego miodku. Mieliśmy także możliwość obejrzenia wystawy prezentującej prace podopiecznych ośrodka oraz rękodzieło podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Widzieliśmy różnorodne przetwory, które można zrobić z darów lasu i ogrodu. Gromkimi brawami podziękowaliśmy gospodarzom za zaproszenie. Dla naszych przedszkolaków była jeszcze jedna niespodzianka. Maciuś, Michasia, Julka, Oliwka i Kacper mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach odbywających się na Sali Snoezelen. Było to niesamowite przeżycie dla naszych milusińskich. Mamy nadzieję, że niedługo spotkamy się ponownie…

Dla mnie te godziny, które spędzamy razem, to pachnący ogród, delikatne światło poranka i fontanna, która śpiewa … Ty i tylko Ty sprawiasz, że żyję…

[George Moore]

[nggallery id=142]