Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Dbamy o Ziemię

W poniedziałek grupa Koniczynek rozpoczęła tydzień Dbania o Ziemię. Dzieci poznały pojęcie segregacji, dowiedziały się  dlaczego segregowanie  śmieci jest bardzo ważne i w jaki sposób się to robi. Przedszkolaki  zapoznały się z kolorami pojemników do segregacji, a także  zdobyły wiedzę o tym, które odpady należy wrzucać do poszczególnych pojemników.  Dzieci wykazały się dużą wiedzą dotyczącą  dbania o otaczającą ich przyrodę  oraz estetykę najbliższego otoczenia. W celu poszerzanie wiadomości dotyczących rozwoju roślin, przedszkolaki posadziły wiosenne kwiaty. Kącik przyrody jest dla dzieci doskonałym miejscem do prowadzenia częstych badań i obserwacji. Dzięki bezpośredniej obserwacji, dzieci mają możliwość poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów.