Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Do miłego zobaczenia!

W piątek 27.06.2014 odbyło się uroczyste pożegnanie roku szkolnego 2013/14. Uczniowie poszczególnych klas zebrali się w holu szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami. Wszyscy z uśmiechem na ustach i radością w sercu oczekiwali w skupieniu na rozpoczęcie uroczystości.

Po przywitaniu sztandaru głos zabrała dyrektor szkoły Pani Elżbieta Sumowska. Podsumowała miniony rok, pogratulowała laureatom konkursów, wyróżnionym w nauce i zachowaniu oraz wszystkim nauczycielom, dzieciom i rodzicom za włożony trud i zaangażowanie.

Ogłosiła, że w konkursie „Klasa na medal” pierwsze miejsce uzyskała klasa 4B prowadzona przez Panią Ewę Trębas, a wcześniej w klasach młodszych przez Panią Marię Pawlikowską. Klasa ta także zdobyła w szkole najwyższą średnią w nauce – 4,49. Drugie miejsce w tym konkursie zdobyła klasa 5A prowadzona przez Panią Joannę Pichlak, a trzecie klasa 4A, której wychowawcą jest Pani Joanna Evenden. Najwyższą średnią w szkole za wyniki w nauce zdobyła uczennica klasy 4B Aleksandra Kapica – 5,8. Dyrektor szkoły wręczyła dziewczynce puchar za jej udział w licznych konkursach na szczeblu szkolnym, miejskim, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Pani Małgorzata Kuszowska wręczyła uczennicy klasy czwartej Klaudii Ziemba puchar i dyplom najbardziej zaangażowanej uczestniczki w projekcie Fabryka Wiedzy.

Pani Dorota Ojdowska – Starzyk i brat Krzysztof Łaszuk wręczyli wielu uczniom dyplomy za życzliwość. Owocowy puchar otrzymał Robert Puczka. Chłopiec i klasa 3A zaśpiewali dla wszystkich piosenkę „Alleluja”.

Potem zespół dziewcząt klas czwartych pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kuszowskiej zadedykował wszystkim wakacyjną piosenkę. Uroczystość prowadził Pan Piotr Kujawa.

Uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami udali się do klas, gdzie wręczono im świadectwa. Teraz nastał czas na odpoczynek, zabawy na świeżym powietrzu, wyjazdy. Ważne, żeby pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa podczas spędzania wakacji. Życzymy wszystkim spokoju, radości i wszystkiego dobrego! Do zobaczenia we wrześniu.