Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Dobra zabawa na angielskim

Uczniowie z klas 4a, 4c i 6b pokazywali swoje umiejętności zdobyte na lekcjach angielskiego. Mieli za zadanie przedstawić scenki, mówiąc oczywiście po angielsku. Klasy czwarte przedstawiały scenki, w której co najmniej jedna osoba wcieliła się w rolę obcokrajowca.

Uczniowie mieli zapoznać się z nowym uczniem i nawiązać rozmowę. Wszyscy poradzili sobie rewelacyjnie. Na pochwałę zasługuje m.in. Klaudia z klasy 4a, która wcieliła się w rolę francuskiej uczennicy. Każdy miał rekwizyt, który podpowiadał widzowi, z jakiego kraju pochodzi obcokrajowiec. Klasy szóste miały wybór w doborze tematu scenki. Uczniowie byli kreatywni. Powstał nawet filmik nakręcony w domu. Uczniowie pokazali scenkę w restauracji. Inni przedstawili scenkę w sklepie, w domu. Z pewnością wszyscy się przy tym dobrze bawili.

[nggallery id=217]