Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Drzewko szczęścia w 1a

Uczniowie klasy 1a uczestniczyli w „żywych ” zajęciach edukacji przyrodniczej. Sadzili „drzewko szczęścia” w doniczce. Zapoznali się z wymaganiami rośliny. Przygotowali doniczki, ziemię i szczepki rośliny. Rozpoczęli od ułożenia drenażu w doniczce, wsypali ziemię i obłożyli nią roślinkę.

Następnie podlali ją wodą i umieścili w słonecznym miejscu, czyli na parapecie w sali klasowej. Przez kilka miesięcy będą pielęgnowali i obserwowali rozwój rośliny. Rozwinięte „drzewko szczęścia” spełni ważną rolę, gdyż podczas festynu charytatywnego dzieci wystawią je na stoisku. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na szczytny cel – pomoc chorym dzieciom. Na tej lekcji pierwszoklasiści odczuli podwójną radość. Pierwszą, że samodzielnie posadziły roślinę, a drugą, że przyczyniają się do ratowania życia chorych dzieci.