Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Dzieci z 1a – czytelnikami

W poniedziałek (8.11.2021 r.) dzieci z klasy 1a zostały przyjęte w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Wstępem do uroczystości były zajęcia, na których dzieci dowiedziały się, czym się różni biblioteka od księgarni, na czym polega wypożyczanie i jak poruszać się w świecie książek. Klasa stworzyła własną książkę złożoną z autoportretów, którą podarowała bibliotece na pamiątkę. Po lekcji bibliotecznej uczniowie wyruszyli do biblioteki. Pierwszaki zostały poddane bardzo trudnemu egzaminowi z wiedzy o baśniowym świecie. Na szczęście „Bajkowa zgaduj zgadula” została w mig rozwiązana. Uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą wspaniałymi czytelnikami i że będą szanować książki. W końcu każdy mógł wybrać i wypożyczyć książkę. To było niezapomniane spotkanie!

Beata Olińska i Katarzyna Buła