Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Dzień Kropki w naszym przedszkolu

W dniu 15 września świętowaliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego święta jest wzbudzanie u dzieci kreatywności, wiary we własne możliwości oraz chęci do pracy nad własnymi uzdolnieniami.

Tego dnia wszystkie przedszkolaki przybyły do przedszkola w ubraniach w piękne, kolorowe kropki oraz groszki. Podczas zabaw tematycznych w salach przedszkolnych radości dzieci nie było końca. Obchody Dnia Kropki rozpoczęliśmy od obejrzenia historii małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i swojej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. To bardzo pouczająca historia, dzięki której wszystkie dzieci zyskały gotowość do odkrywania własnych talentów.

Przedszkolaki uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych z wykorzystaniem różnych rekwizytów, robiły ciekawe eksperymenty, ćwiczyły kodowanie kropek na planszy i pracowały z tablicą interaktywną. Co więcej, rozmawiały o własnych sukcesach, tworzyły w grupie opowiadanie oraz pasującą do niego ilustrację z wykorzystaniem kolorowych kropek, grały na bum bum rurkach i bawiły się  chustą animacyjną. Wykonały także szereg kreatywnych prac plastycznych przy użyciu farb, bibuły, plasteliny lub kredek. Jedna z grup przedszkolnych w poszukiwaniu kropek udała się nawet na spacer do lasu!

Nasze trzylatki z grup „Fiołki” oraz „Koniczynki” były pełne entuzjazmu podczas swojego pierwszego świętowania Dnia Kropki. Z uśmiechem na ustach uczestniczyły we wszystkich zabawach przygotowanych przez swoje wychowawczynie.

Dzięki tanecznym pląsom, wręczonym dyplomom i medalom, ten dzień na pewno długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego radosnego dnia.