Dzień Meksykański

W naszej szkole klasy czwarte, piąte i szóste uczą się dwóch języków obcych – angielskiego i hiszpańskiego. Uczniowie wspólnie z nauczycielką języka hiszpańskiego Panią Moniką Wojewódką przygotowali spotkanie związane z kulturą meksykańską. Najpierw obejrzeliśmy prezentację o tym kraju – położeniu geograficznym, zamieszkującej ludności, świętach i obyczajach, stylu życia mieszkańców.

Następnie dziewczęta z grupy tanecznej Pani Sabiny Orłowskiej zatańczyły taniec do muzyki hiszpańskiej. Potem zaprezentowano sławnych ludzi tego kraju. Dwie uczennice klasy 6c pokazały film ukazujący scenki z rozmówkami hiszpańskimi. Ciekawa była także prezentacja o tradycjach kulinarnych Meksykanów. Zabawie towarzyszyły hiszpańskie piosenki. Uczniowie razem z rodzicami przygotowali stoły z przysmakami meksykańskimi – tortillą, guacamole, burrito z kurczakiem i awokado, chili con carne, meksykańską zupę, gulasz meksykański, agua fresca i inne. Wszystkie klasy próbowały tych pyszności. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc.