Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Dzień Wszystkich Kolorów Świata

W dniu 28.02.2012 odbył się w naszej szkole Dzień Wszystkich Kolorów Świata.

W ramach akcji UNICEF dzieci uszyły charytatywne szmaciane laleczki, symbolizujące pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Autorzy laleczek sami wybrali dla zrobionej przez siebie maskotki, kraj pochodzenia, kolor skóry, strój i imię.

Na spotkaniu z udziałem rodziców, dziadków i społeczności lokalnej odbyła się sprzedaż laleczek. Cena wywoławcza jednej laleczki wynosiła 10 zł. Jest to kwota, która umożliwia zaszczepienie w Sierra Leone jednego dziecka, przeciwko najważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym uratowanie mu życia. Łącznie ze sprzedaży uzyskaliśmy kwotę 621 zł.

Imprezie towarzyszył wspaniały pokaz taneczny grupy Bursztynki, pod kierunkiem Pani Celiny Pacanowskiej, przedstawienie kukiełkowe autorek laleczek i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Akcją koordynowała Pani Alicja Zborowska-Gordowy, a wspierały ją –Dorota Cybulska, Patrycja Biegańska- Stawicka i Bożena Chaja- Sobuń.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tej akcji. Pamiętajcie, że „przecież liczy się kolor serca i to, ile ciepłych barw, mieszka w nim”.

[nggallery id=102]