Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Dzień Ziemi

W dniu 21 kwietnia 2023 r., w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, dzieci z grupy „Pszczółki” włączyły się do akcji organizowanej przez Przedszkole Publiczne nr 35 w Rzeszowie „Przedszkolak maszeruje – ziemię ratuje”. Podczas akcji dzieci wraz z nauczycielką wykonały plakat promujący przedsięwzięcie i odbyły marsz, trzymając przygotowany transparent z hasłem przewodnim akcji. Dzieci z radością promowały ekologiczną postawę w najbliższej okolicy przedszkola.

Podczas obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki zastanawiały się co dobrego możemy zrobić dla naszej planety? W tym dniu dzieci poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, pracowały w grupach, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały prace plastyczne oraz poznały trudne słowo recykling.

Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę. Każde z dzieci na koniec otrzymało dyplom uczestnictwa w akcji „Przedszkolak maszeruje – ziemię ratuje”. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.