Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Pichlak Joanna

wicedyrektor szkoły, nauczycielka w oddziale integracyjnym, tutor

 

Jestem absolwentką Bałtyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Koszalinie oraz Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Ukończyłam także Kurs Kwalifikacyjny w zakresie Oligofrenopedagogiki. Podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe ukończyłam także szereg kursów i szkoleń, które dały mi narzędzia i umiejętności do pracy z dziećmi ze specjalnymi i  specyficznymi potrzebami edukacyjnymi.

Wychodzę z założenia, że nie można do dziecka podchodzić schematycznie. Nie metoda a pomysł, obserwacja, indywidualne podejście, działanie oraz bogaty warsztat pracy dają oczekiwane efekty. Nie zawsze wszystko się udaje, ale nie można się poddawać.

Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje, zdobywam nowe doświadczenia, współpracuję ze specjalistami i szukam… nowych pomysłów, ciekawych rozwiązań.

Zdałam sobie sprawę, że wielkość człowieka nie mierzy się miarą wykształcenia, posiadania. Można ją odkryć w uśmiechu, wyciągniętej dłoni, a w zamian za tak niewiele otrzymywać jeszcze więcej.

Moje pasje: książki-między innymi- Paula Coelho, Umberta Eco, Erica-Emmanuela Schmitta, Doroty Terakowskiej, Fennie Flagg, Chwile ciszy z Ojcem Pio a także książki z sentencjami i złotymi myślami oraz literatura fachowa poświęcona dzieciom niepełnosprawnym. Moją pasją są też anioły- kolekcjonuje je i biżuteria z bursztynu. Kocham morze i góry.
Moje marzenia: studia podyplomowe, podróże…a osobiste marzenia… to moja tajemnica.

Moje motto:

„ Dobry nauczyciel nie nakazuje ci wejść do

świątyni swojej wiedzy,

a raczej prowadzi cię na próg twojego

własnego umysłu”

KAHLIL GIBRAN „ PROROK”