Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Fabryka Wiedzy ruszyła!

4 października w auli szkoły zainaugurowaliśmy nowy sezon Fabryki Wiedzy zajęciami „Poznajmy się”. Fabryka Wiedzy to forma zajęć pozalekcyjnych mająca w niestandardowy sposób zachęcić dzieci do poszukiwania wiedzy, informacji, zdobywania nowych umiejętności i znajomości.

To zajęcia skierowane do uczniów, którzy lubią coś robić, tworzyć, wymyślać, poszukiwać różnych dróg rozwiązań, ale też działać razem, w grupie. Jest dla tych, którzy chcieliby ciekawie i radośnie spędzić czas.
Na piątkowych zajęciach uczestnicy (uczniowie klas 4-6) poznawali siebie nawzajem podczas zabaw integracyjnych, zadań sportowych i intelektualnych. Uczniom nie tylko udało się odnaleźć ukryte w szkole produkty, ale również odpowiednio obliczyć proporcje i upiec z nich pyszne ciasteczka maślane.  Radości było co nie miara. Uczestnicy wypełnili swoje nowe indeksy i zebrali pierwsze punkty za udział w zajęciach, które z końcem roku szkolnego mogą zamienić się na ciekawe nagrody.

[nggallery id=319]