Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Fabryka Wiedzy z klockami lego

Dnia 2 kwietnia wybraliśmy się do Gdańska Wrzeszcza na  największą edukacyjną  wystawę  budowli z klocków Lego. Niesamowite, wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków zrobiły na nas niesamowite wrażenie. Część wystawy była interaktywna. Dowiedzieliśmy się, że do przygotowania wystawy wykorzystano kilka milionów klocków. Obejrzeliśmy około 100 makiet.

Zwiedziliśmy ekspozycję ,,Human Body”- naszym oczom ukazała się nietypowa lekcja biologii. Z klocków Lego  zbudowany był mózg człowieka, serce, układ pokarmowy, układ krwionośny, szkielet człowieka i wiele innych ciekawostek anatomicznych.

Ponadto obejrzeliśmy:

  • Budowle przedstawiające architekturę zabytkową oraz współczesną
  • Wydarzenia historyczne
  • Eksponaty interaktywne – roboty
  • Sceny znane z filmów i bajek
  • Postacie :Marcina Gortata, Roberta Lewandowskiego, Agnieszki Radwańskiej, Rafała Sonik
  • Air Force One- największy na świecie samolot wykonany z miliona klocków Lego

Nie sposób wymienić wszystkich makiet, budowli, trzeba koniecznie samemu zobaczyć i odwiedzić wystawę.

 Na zakończenie zwiedzania przeszliśmy do strefy FUN PARK i każdy z nas mógł skorzystać ze strefy zabaw klockami LEGO .Zostać  Super Budowniczym i sprawdzić wytrzymałość swoich budowli, zabawić się w strefie  wielkich budowli z ogromnych klocków, skorzystać ze ściany do „pisania” klockami, dla chętnych było dzieci było  miejsce do „malowania” klockami- Brick Mosaic Galery. Każdy mógł się pobawić!

Wycieczka była bardzo ciekawa, odkryliśmy  klocki Lego na nowo, nie tylko jako zabawę ale też jako pomysł na naukę.