Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Festiwal Kultury Dawnej

W sobotę, 8 czerwca, spod zamku, ulicami miasta ruszyła kolorowa kawalkada wesołych piechurów. Grupę tę prowadził król z królową w karocy, za nimi podążali szlachcice, kuglarze, damy dworu, rycerze, szczudlarze, błaźni, mieszczki, mieszczanie, chłopi i chłopki. Tego dnia, na obchodach XI Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dawnej, nie mogło zabraknąć i nas.

Poprzebierani w stroje z epoki zjawiliśmy się pod szkołą, skąd ruszyliśmy pod zamek. Na miejscu czekała już na nas kolorowa gromada miłośników średniowiecza. Razem z Paniami: Anią Skrzoską i  Moniką Piskozub dołączyliśmy do Korowodu, zajmując wyznaczone nam miejsce. Nieśliśmy przed sobą tarczę – symbol naszej szkoły – a pozostali uczestnicy wesoło powiewali tęczową chustą animacyjną, przyciągając liczne spojrzenia. W rytm muzyki, rodem z zamku krzyżackiego, przemaszerowaliśmy ulicami Malborka, towarzysząc parze królewskiej w uroczystym przybyciu do miasta. Finałem Korowodu było spotkanie wszystkich grup na placu Fontanny Miejskiej, tego dnia wyłączonej z użytku. Na scenie, ustawionej dla ich wysokości, odczytano fragmenty zapisków historycznych traktujących o ważnych wydarzeniach z życia naszego grodu.

Miło jest poczuć się czasami jak dzielny rycerz i prawdziwa księżniczka. I choć trwało to zaledwie kilka godzin, to okazja poczucia na własnej skórze, jak żyli dawni Malborczycy, była niezapomnianym przeżyciem.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tej cyklicznej, malborskiej imprezie, to zapraszamy na stronę:

http://www.tvmalbork.pl/malbork-artykul-Kultura_i_rozrywka-Historycznie-Malbork_XI_MIEDZYNARODOWY_FESTIWAL_KULTURY_DAWNEJ_KOROWOD_KONCERT_GALOWY_08062013-2249

Zapraszamy was również do obejrzenia naszych zdjęć, które cierpliwie pstrykała nam pani Ania.

[nggallery id=282]