Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

I już po sprawdzianie…

Uczniowie klas szóstych pisali dzisiaj test szóstoklasisty. Sprawdzian składał się z dwóch części. Pierwsza zawierała zadania z języka polskiego i matematyki, druga zadania z języka angielskiego.

W trakcie egzaminu uczniowie czytali ze zrozumieniem, wybierali właściwe odpowiedzi spośród podanych, przenosili rozwiązania na kartę odpowiedzi, wybierali odpowiedź A lub B i jej uzasadnienie 1 albo 2. Poznali także bohaterów komiksu, oceniali prawdziwość podanych zdań, wyjaśniali, dlaczego Zeuksis uznał Parrazjosa za lepszego malarza od siebie, redagowały opowiadanie twórcze zatytułowane „Tajemnicze pudełko”.

W części matematycznej uczniowie zmierzyli się z procentami i ułamkami oraz zadaniami ze skali. Sprawdzali także swoją wiedzę z geometrii. Potem liczyli sumę długości trzech narysowanych odcinków, a następnie podali ile ta odległość wynosi w rzeczywistości. Następnie liczyli ile SMS-ów w tygodniu wysłało dziecko i ile pieniędzy wydało przez tydzień, wiedząc, że wysłanie SMS-a w dni robocze kosztuje 16 gr, a w weekend SMS-y są darmowe.

Po przerwie o godzinie 11.45 szóstoklasiści zmierzyli się z testem z języka angielskiego. Wszystkie zadania rozwiązywane przez uczniów były zamknięte.

O godzinie 12.30 szóstoklasiści zakończyli pierwszy w swoim życiu egzamin. Wyniki wyrażone w procentach poznają 29 maja, a zaświadczenia o wynikach otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego. Dzisiaj wszyscy pracownicy i ich młodsi koledzy trzymali za nich kciuki! Życzymy im teraz jak najlepszych wyników i wytchnienia po dzisiejszych trudach! Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów i mnóstwo powtórek przed dzisiejszym dniem.