Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

II Festyn Wiosenny

W dniu dzisiejszym odbył się w II Szkolny Festyn Wiosenny. Nasza szkoła nosi nazwę UNICEF, stąd włączamy się w liczne akcje charytatywne.

A jednym z celów jakie stawia sobie organizacja UNICEF jest pomoc dzieciom, aby mogły godnie żyć. W ostatnich czasach sytuacja w Gazie jest bardzo trudna i wiele dzieci głoduje. Tragiczne konsekwencje eskalacji przemocy w Strefie Gazy dotykają dzieci i ich rodziny. Giną, zostają ranne, tracą dostęp do wody, żywności i ratującej życie pomocy medycznej. Nie ma bezpiecznego miejsca, gdzie mogłyby się schronić przed nieustającymi atakami.

W całej Strefie Gazy brakuje niezbędnych do życia środków. Krytycznie potrzebne jest zaopatrzenie medyczne, lekarstwa, bezpieczna woda, żywność, paliwo dla szpitali i do infrastruktury wodno-sanitarnej. Prawie 2 miliony ludzi, z czego połowa to dzieci, jest przesiedlonych i potrzebuje ratującej życie pomocy.

Pani Izabela Krotowska koordynatorka festynu powiedziała:

„I dlatego jesteśmy tu dziś. Chcemy zebrać fundusze dla dzieci, aby mogły po prostu żyć. Dzieci, rodzice, nauczyciele przygotowali przepiękne stoiska z wiosennymi i wielkanocnymi dziełami. Każdy może znaleźć coś dla siebie”.

Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego prowadzące festyn zaprosiły wszystkich do kawiarenki na pyszne domowe ciasta upieczone przez rodziców. Zapowiedziały też liczne występy uczniów z poszczególnych klas. W organizację festynu zaangażowali się Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie. Zebraliśmy 6645,02 złotych.

Bardzo, bardzo dziękujemy za Wasze Otwarte Serca.