Jesienne porządki w szkolnym ogrodzie

W ostatni piątek września klasa 5 a wraz z opiekunami paniami: Iwoną Pałką, Bożeną Sawicką i Moniką Kacperską udała się przygotować nasz szkolny ogródek „Zielona przystań” do nadejścia zimy. Dzieci po krótkim wstępie nałożyły rękawiczki, wzięły do rąk grabie, łopaty, haczki i z ogromną chęcią zaczęły jesienne porządki. Chłopcy zabrali się do cięższej pracy- wyrywali chwasty i wysuszone rośliny razem z korzeniami! Dziewczynki wycinały zwiędłe gałęzie i grabiły przygotowaną ziemię. Ogród zmieniał się w oczach.  Po ciężkiej pracy był też czas na krótki odpoczynek i obserwacje. Klasa zajadała się zdrowymi i słodkimi malinami, śliwkami i winogronem-zerwanymi prosto z drzew i krzaków. Obserwowaliśmy również jak zachowują się zwierzęta. Przyglądaliśmy się dżdżownicy, biedronce i odlatującym na niebie ptakom. Zaplanowaliśmy jakie rośliny będziemy sadzić wiosną. Na pewno pojawią się późne odmiany jabłoni, ozdobne dynie, kolorowe kwiaty i z pewnością jeszcze więcej malin! Nie możemy doczekać się kolejnej jesieni, by móc tu powrócić zbierać dary jesienne.

 

Monika Kacperska