Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Jesienne wyprawy do Teatru Miniatura

Dnia 8 października 2013 roku klasy I” C „ i III „B „ ze swoją wychowawczynią Panią Marią Pawlikowską i Panią Joanną Pietkiewicz wybrały się na spektakl teatralny do Teatru „ Miniatura” w Gdańsku na przedstawienie pt. „Tajemnica kina”.

Sztuka pt. „ Tajemnica kina” jest oparta na książce Martina Widmarka i Heleny Willis z cyklu „ Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, które są powieścią kryminalną przeznaczoną dla dzieci, dzięki którym mały i młody człowiek poznaje społeczne normy i uczy się jak je prawidłowo stosować w życiu codziennym.

Sztuka widziana przez naszych uczniów nie tylko nauczyła ich odpowiednio zachowywać się w sytuacjach, w których dochodzi do kradzieży i nieuczciwości, ale pokazała różne techniki gry aktorów z teatru „Miniatura”. Mogli zobaczyć wspaniałą grę aktorską, a ponadto połączenie sztuki aktorskiej z wykorzystaniem lalek, marionetek i pacynek. Jednak największe wrażenie na uczniach zrobił film nagrany z ich udziałem, który puszczony został na scenie podczas spektaklu.

Uczniowie z naszej szkoły gromkimi brawami nagrodzili grę aktorów, składając im podziękowanie oraz wręczając bukiet kwiatów.

Wyjątkowe wrażenie na naszych uczniach wywarła główna aktorka Pani Hanna Miśkiewicz, która odczytała treść podziękowania na scenie dla całej widowni zgromadzonej w tym dniu w Teatrze „Miniatura”. Wszystkie te wydarzenia sfotografowała Pani Maria Pawlikowska.

[nggallery id=322]