Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Jesienne zabawy

Jesień to wyjątkowa i pełna kolorów pora roku. Jest to również okazja do realizacji ciekawych pomysłów w przedszkolu z wykorzystaniem darów jakie daje nam jesień. Dzieci z grupy Motylki stworzyły w swojej sali kącik przyrodniczy, który ozdobiły kolorowymi liśćmi, gałązkami, żołędziami, dyniami oraz kasztanami.

Motylki miały okazję tworzyć jesienne kompozycje, a nasza sala nabrała jesiennego klimatu. Ponadto przedszkolaki miały możliwość przejścia po specjalnie przygotowanych ścieżkach sensorycznych. Na dywaniku z liści, piasku i innych jesiennych materiałów mogły chodzić boso i odczuwać różnice w fakturach oraz kształtach pod stopami.

Na zajęciach tworzyliśmy urocze prace plastyczne z wykorzystaniem naturalnych materiałów oraz rozwijaliśmy wyobraźnie i koordynację ruchową podczas jesiennych zabaw z chustą animacyjną. Dzieci doskonaliły swoje umiejętności liczenia poprzez przeliczanie, grupowanie i proste zadania matematyczne z wykorzystaniem kasztanów.

Przedszkolaki wzięły również udział w zabawie logopedycznej polegającej na dmuchaniu liści. Miniony czas w grupie Motylki był pełen radości i uśmiechu, a wszystkie wykonane zadania to była zarówno zabawa jak i nauka!