Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Jesteśmy już uczniami!

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego o godz. 9.30 pierwszoklasiści i ich rodzice spotkali się w auli szkoły. Uroczystość prowadziły Pani Anna Skrzoska, Patrycja Biegańska-Stawicka i Dorota Jukowska. Wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły. Zaprosiła pierwszaków do wykonywania zadań i prób. Klasom pomagały przebrane za postaci z bajki, nauczycielki- Joanna Pichlak, Małgorzata Cybulska i Agnieszka Polak.

Najpierw dzieci pakowały przybory do plecaków, następnie układały czterowersowy wiersz o szkole.

Potem trudzili się rodzice- zapisywali dobre rady dla pierwszaków.

Uczniowie i rodzice spisali się na medal. Później rozpoczęła się oficjalna część uroczystości. Wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy. Przedstawiciele klas i pozostałe dzieci, uroczyście ślubowali, że będą dobrymi Polakami i uczniami. Dyrektor szkoły pasowała pierwszoklasistów na uczniów.

Całej uroczystości przyglądał się Piątaszek- maskotka naszej szkoły.

Wychowawczynie – Pani Magda Kubaszewska, Bożena Kalinowska-Sawicka i Elżbieta Kłak zaprosiły dzieci do klas. „Idą pierwszaki, dawne maluchy, jeden w drugiego, to same zuchy! Buzie umyte i ręce czyste, każdy na plecach dźwiga tornister. Z bijącym sercem stoją przed szkołą! Jak Im tu będzie?- Chyba wesoło!

Witamy uczniów klasy 1a, 1b i 1c w malborskiej piątce! Życzymy Wam radosnego i udanego roku szkolnego.

[nggallery id=132]