Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Karnawał już puka do drzwi…

Dzisiaj w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Dzieci z oddziału przedszkolnego „Biedronki”, z zerówek i klas 1-3 przebrały się za różne postacie ze świata bajek, sportu i filmu. Można było spotkać wróżki, królewny, rycerzy, policjantów, Spider – Mana, Batmana. Były korowody, węże, podskoki w rytm największych przebojów.

Dzieci uczyły się podstawowych kroków hip-hop, disco, bollywood. Nie obyło się też bez konkursów m.in. chłopcy musieli zapleść swoim koleżankom warkocze. „Ja jestem księżniczką, strój uszyła mi babcia – opowiada Wiktoria. A ja przebrałem się za sławnego piłkarza L.Messi – mówi Michał. Wczoraj moja mama szykowała mi strój, przebrałam za wróżkę, wyglądam ślicznie, zabawa jest piękna. Podobało mi się jak cała sala śpiewała utwór z filmu „Kraina lodu” – kończy Sylwia.

Bal prowadził zespół „Gabi”, który rozgrzał nasze serca. Dzieci radosne, trochę zmęczone i szczęśliwe wróciły do domu. Czekamy na następny bal. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za przygotowanie pięknych balowych strojów.