Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Konkurs o Irlandii

W kwietniu w naszej szkole odbył się kolejny konkurs sprawdzający wiedzę uczestników na temat krajów anglojęzycznych. W ubiegłym roku konkurs poświęcony był Szkocji. W tym roku uczniowie ze szkół powiatu malborskiego sprawdzali swoją wiedzę na temat Irlandii.

Uczestnicy konkursu najpierw przystąpili do rozwiązania testu, a następnie rozpoznawali na prezentacji najważniejsze irlandzkie zabytki. Każdą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 z Malborka (Miłosz Sulikowski, Patryk Mroziński, Mateusz Stankiewicz), drugie Szkoła Podstawowa nr 9 (Sandra Hoffman, Kornelia Daszkiewicz, Aleksander Filipkowski), a trzecie Szkoła Podstawowa nr 5 (Szymon Jarmołowski, Cezary Kasprzyk, Piotr Wiktorczyk). Dziękujemy wszystkim uczniom za uczestnictwo w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Konkurs przygotowały nauczycielki języka angielskiego Panie – Celina Kraszewska, Monika Wojewódka i Izabela Krotowska.