Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Konkurs Wiedzy o Kanadzie

W kwietniu odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Wiedzy o Kanadzie zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego. Udział w nim wzięło sześć szkół: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 9, Szkoła Podstawowa nr 5, Zespół Szkół nr 2 w Malborku, Zespół Szkół nr 2 w Nowym Stawie oraz Szkoła Podstawowa im.Feliksa Łoyki w Szropach.

Naszą szkołę reprezentowali: Laura Zaborska i Maksymilian Matyjasik z klasy 6c oraz Aleksandra Kapica z klasy 6b. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów kulturą, historią, geografią, florą i fauną krajów anglojęzycznych. W tym roku uczniowie rozwiązywali test wiedzy o Kanadzie. Druga część konkursu polegała na odgadnięciu miejsca, zabytku ze zdjęcia.

Walka była wyrównana, wszyscy uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani.

Wyniki konkursu:

I miejsce SP 9 Malbork

II miejsce SP 2 Malbork

III miejsce SP 5 Malbork

Konkurs przygotowały i prowadziły – Izabela Krotowska, Celina Kraszewska, Monika Wojewódka. Nagrody ufundowało Wydawnictwo Macmillan.

Gratulujemy!!!