Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Lekcja o Ameryce Północnej

Czerwcowa lekcja w 3 a poświęcona była Ameryce Północnej. Nauczycielki, panie: Joanna Evenden i Beata Komoszyńska – za pomocą układanki puzzli – podzieliły dzieci na 4 grupy.

Każdy z zespołów wybrał lidera i ustalił zasady współpracy. Lider przydzielił członkom zespołu zadania na miarę ich możliwości. Dzieci odpowiadały na różne pytania związane z głównym tematem lekcji. Na kolorowych brystolach powstały plakaty o Ameryce Północnej. Przedstawiciele zespołów zaprezentowali wyniki ich pracy. Dzieci dowiedziały się m.in., że na tym kontynencie przeważają góry i wyżyny. Wyszukały najwyższy punkt McKinley na Alasce, poznały ludność – białych, czarnych i Indian. Tańczyły i śpiewały pląs indiański.

 [nggallery id=292]