Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Lekcja o ptakach i ssakach

Uczniowie klasy 1 b podczas zajęć z edukacji przyrodniczej zgłębiali tajniki wiedzy o ptakach i ssakach. Lekcja rozpoczęła się od rozwiązywania trudnych zagadek, z którymi pierwszaki świetnie sobie poradzili.

Nauczycielka Pani Bożena Sawicka przyniosła do klasy zaczarowane pudełko. Chętni uczniowie zgadywali za pomocą dotyku, które z produktów pochodzą od ptaków, a które od zwierząt. Potem dzieci dobrały się w pary tworząc ze sobą nazwy rodzin. I tak pojawiła się kura i kurczątko, gęś i gąsiątko, klacz i źrebię, świnia i prosię, krowa i cielę. Następnie rodziny szukały dla siebie schronienia w domach – oborze, chlewiku, kurniku… Uczniowie nazywali cechy charakterystyczne ptaków i ssaków. Wiadomości z tej lekcji przydadzą się na pewno wszystkim a szczególnie tym, którzy w wakacje pojadą na wieś.

[nggallery id=259]