Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Majowe Święto Flagi i Konstytucji 3 Maja

W dniu 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, zaś 3 maja Święto Konstytucji. Z tej okazji klasa 5d przygotowała dla społeczności szkolnej uroczystość.

Obejrzeliśmy historyczną inscenizację, wysłuchaliśmy wierszy, śpiewaliśmy pieśni. Uczniowie wykonywali kokardy narodowe, czytali podania historyczne. W dniu 2 maja 1945 roku, polscy żołnierze zdobywając stolicę hitlerowskich Niemiec, umieścili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa. Konstytucja 3 Maja została uchwalona w 1791 roku. W tym roku obchodzimy 222. rocznicę jej uchwalenia. Była pierwszą w Europie i drugą na świecie(po konstytucji amerykańskiej) spisaną konstytucją.

[nggallery id=250]