Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Malowanie kraszanek w swietlicy

20 kwietnia uczniowie uczestniczyli we wczesnych przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych. Razem z wychowawczynią – p. Małgosią malowali wielkanocne kraszanki. Ugotowane na twardo jajka, dzieci samodzielnie barwiły, w przygotowanych wspólnie kolorowych farbkach. Na koniec chętni urządzili „bitwę na jajka”. Zabawy przy tym było, co niemiara.

Ta radosna zabawa rozpoczęła kilkudniową przerwę świąteczną.

Wszystkim uczniom i ich rodzicom życzymy wspaniałych, ciepłych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych, wspólnego malowania pisanek, smacznego jajka, mokrego dyngusa i oczywiście bogatego zajączka. Ściskamy mocno – p. Gosia, p. Bożena i p. Danka.

P.S. Po Świętach rozstrzygnięcie konkursu na pisankę ;)

[nggallery id=26]