Mini – warsztaty świąteczne u Koniczynek

Dziś w grupie „Koniczynek” odbyły się mini warsztaty świąteczne, które są podsumowaniem naszych przygotowań do Świąt.  Dzieci malowały gąbeczką i paluszkami wycięte z kartonów choinki słuchając przy tym kolęd. Po ich minach widać, że bardzo im się to podobało. Każdy starannie nakładał farbę na swoją choinkę. Gdy choinki były gotowe, każda Koniczynka odbijała swoją rączkę i stopę na szarym papierze. Wszystkie odbicia rączek i stópek stworzyły „oryginalną” choinkę. Następnym etapem było stworzenie reniferów z rolek po ręcznikach papierowych. Dzieci były bardzo zaangażowane w każde zadanie. Na zajęciach korzystaliśmy z metody „malowania dziesięcioma palcami”, której twórcą jest pedagog, terapeutka R.F. Show. Malowanie paluszkami, rączkami i stopami to fantastyczna zabawa, pełna spontanicznych reakcji, ekspresji twórczej, a także zdobywanie przez dziecko nowych doświadczeń, doskonałe ćwiczenia wspomagające integrację sensoryczną dziecka. Dziękujemy rodzicom „Koniczynek” za wyrozumiałość i zaangażowanie.