Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Naukowa wyprawa 4b i 6a

W tamtym tygodniu, uczniowie klasy 4b i 6a a udali się na wycieczkę do Gdyni. Nasz szkolny wyjazd rozpoczęliśmy od odwiedzin w Centrum Nauki Experyment, w którym można efektywnie przyswajać wiedzę a jednocześnie świetnie się bawić. Wizyta w Experymencie pomogła zrozumieć otaczające nas procesy, a także pobudziła naszą ciekawość świata.

W Centrum stanowiska zaprojektowane są w sposób interaktywny, dlatego sami mogliśmy, w bezpiecznych warunkach, przeprowadzać doświadczenia i badać zjawiska z różnych dziedzin nauki. To miejsce, które wyzwoliło naszą kreatywność, pobudziło ciekawość świata i głód wiedzy.

W drugiej części naszej wycieczki przenieśliśmy się do Portu Gdynia, gdzie zwiedzaliśmy wnętrze polskiego niszczyciela z II wojny światowej ORP Błyskawicy, który od 1976 roku zakotwiczony jest jako okręt muzeum. Zobaczyliśmy także  Dar Pomorza, jeden z najpiękniejszych zachowanych żaglowców na świecie, obecnie statek-muzeum. Przechodząc kolejno przez najciekawsze pomieszczenia poznaliśmy ich niesamowitą historię.

Czas minął bardzo szybko i przyjemnie, a następna wyprawa … już za rok!