Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Nie ma śmieci – są surowce!

W Szkole Podstawowej nr 5 w Malborku do akcji Sprzątanie Świata przystąpiła większa część społeczności szkolnej, czyli uczniowie klas: czwartych, szóstych, siódmych oraz drugiej i trzeciej gimnazjalnej. Dzień Sprzątania Świata tradycyjnie przypadł na trzeci piątek września. Rozpoczęliśmy wyjściem w teren, sprzątaniem zielonych obszarów wokół naszej szkoły.

Później było spotkanie w auli szkolnej z koordynatorką szkolnej akcji , Panią Beatą Sawaniewską, która najmłodszym uczestnikom wyjaśniła na czym polega kampania Sprzątania Świata oraz jakie jest tegoroczne przesłanie akcji .

Uczniowie dowiedzieli się dlaczego ważna jest i na czym polega segregacja i recykling odpadów, jak należy segregować odpady oraz dlaczego należy zmienić nasze podejście do śmieci. Podczas spotkania dzieci w praktyce musiały zmierzyć się z problemem segregacji odpadów.

Uczniowie klas czwartych na zajęciach z techniki wykonywali przydatne przedmioty z surowców wtórnych, drugie klasy gimnazjalne wykonywały plakaty z surowców wtórnych a trzecie zrobiły szkolną gazetkę informującą o tegorocznej akcji Sprzątania Świata.

Łącznie w szkolnej akcji Sprzątania Świata wzięło udział około 400 uczniów naszej szkoły.

Akcją koordynowała pani Beata Sawaniewska lecz cennej pomocy udzieli jej również: Panie – Ewa Chmielewska, Małgorzata Cybulska, Joanna Jasnoch, Karolina Kurapiewicz oraz Pan Leszek Paździor.

Życząc przełożenia zdobytych wiadomości na codzienne działania praktyczne załączamy fotoreportaż z akcji…

clip_image002