Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Niezwykły gość

W dniu 14 listopada klasy druga „b” i trzecia „b” z wychowawczyniami: Joanną Pietkiewicz oraz Mariolą Pawlikowską uroczyście rozpoczęły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

W klasach tych gościła Pani Małgorzata Krause z Dzierzgonia, która od 20 lat zajmuje się zdobnictwem ręcznym na porcelanie, nawiązującym do wzorów ludowych Dolnego Powiśla.

Maluje także przyrodę regionu na talerzach, wazonach, bombkach oraz pisankach.

 [nggallery id=164]

Uczniowie na lekcjach poznawali sztukę ręcznego, artystycznego zdobnictwa bombek. Własnoręcznie malowali swoje bombki przy użyciu specjalnych farb, ozdabiali je brokatem pod bacznym okiem Pani Małgorzaty Krause. Pani Joanna Pietkiewicz również miała przyjemność zrobienia własnej bombki i była dumna ze swej pracy. Zachwycone dzieci chętnie pozowały do zdjęć robionych przez panią Mariolę Pawlikowską wraz ze swoimi dziełami.

Uczniowie mogli oglądać obrazy malowane na ich oczach przez Panią Małgorzatę Krause, która podczas malowania opowiadała o sposobie trzymania pędzla i mieszania farb.

Na zakończenie wizyty artystka otrzymała z rąk uczniów podziękowania, a dzieci oprócz pięknych przeżyć i własnoręcznie wykonanych ozdób choinkowych wróciły do domu z autografem wybitnej malarki.