Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Noc Integracji w 4a

Dnia 10.05.2013 klasa integracyjna – IV a wraz z wychowawcą Joanną Pichlak oraz Panią Agnieszką Nowicką uczestniczyła po raz drugi w Nocy Integracji.

Program naszego spotkania integracyjnego był bardzo urozmaicony i ciekawy- każdy znalazł dla siebie coś interesującego.

Najważniejsze jednak było to, iż w spotkaniu wzięło udział 22 uczniów- uczestnicy radzili sobie świetnie pokonując niejednokrotnie własne słabości.

Spotkanie rozpoczęło się od wniesienia śpiworów do klasy i produktów spożywczych do kuchni. Następnie o godzinie osiemnastej rozpoczął się I etap naszej zabawy, czyli „Osiedlowe podchody”. Uczniowie podzielili się na dwie grupy- czerwoną i niebieską. Zadaniem grup było przygotowanie okrzyków, transparentów oraz ozdób dla każdego członka grupy. Po prezentacji każdej grupy około dziewiętnastej opuszczaliśmy szkołę i rozpoczął się kolejny etap polegający na szukaniu kopert z zadaniami. Rozwiązanie zadań, wyniki grupy musiały ze sobą łączyć i dopiero wtedy uzyskiwały konkretne wskazówki. Kreatywni i ciekawi kolejnych etapów, z okrzykami na ustach, poszukiwaliśmy kopert i wspólnie rozwiązywaliśmy zadania, które zaprowadziły nas do: Brico Marche, Apteki „Melisa” i do domu Pani Spichalskiej.

Po zakończeniu podchodów udaliśmy się do szkoły na pyszną, kolorową i zdrową kolację przygotowaną przez rodziców. Po kolacji odbyła się dyskoteka klasowa. Dzięki Panu Wolakowi uczniowie bawili się przy hitach i ulubionych przebojach- były pląsy, węże, kółeczka a nawet tańce w parach, gdzie chłopcy prosili do tańca dziewczynki.

Następnie dzieci przygotowały szereg zabaw integracyjnych: worek – niespodziankę, tańce z balonami w parach, kalambury. Po wyczerpującym dniu, pełnym niespodzianek i zaskakujących zwrotach akcji dzieci udały się na spoczynek. Pobudka była ciężka, ale udało się wszystkim wstać, posprzątać i udać na śniadanie.

Rano w sobotę opuściliśmy szkołę. Zadając pytanie uczniom czy za rok też chcą Noc Integracji wszyscy chórem odpowiedzieli, że………TAK!!!

Nie pozostaje mi nic innego jak zacząć myśleć nad nowymi atrakcjami na III już Noc Integracji mojej klasy.

Szczególne podziękowania chciałam skierować do Pani Agnieszki Nowickiej, Pani Anny Wolak, Pana Rafała Wolaka, Pani Nizioł, Pani Ulatowskiej, Pani Świątek oraz Pani Spichalskiej. Dzięki nim na twarzach moich uczniów gościł uśmiech, a w pamięci pozostaną niezapomniane i niepowtarzalne wspomnienia ze wspólnie spędzonych chwil.

Wychowawczyni 4a – Joanna Pichlak

[nggallery id=253]