Od marzeń do sukcesu

„Celuj w księżyc, bo jeśli nawet nie trafisz – będziesz miedzy gwiazdami”

17 grudnia gościliśmy w naszej szkole w ramach cyklu „Od marzeń do sukcesu” sportowca Bartosza Mazerskiego. Pan Bartosz Mazerski pokazał film o swojej drodze  do zdobycia Korony Maratonów Świata, czyli ukończenia biegów maratońskich na wszystkich kontynentach naszego globu. Nie tylko ukończył  wszystkie biegi na siedmiu kontynentach ale zajmował  pierwsze miejsca. Oglądaliśmy i uczestniczyliśmy  w podróży maratońskiej przez cały świat. Pan Bartek przedstawił swoją podróż maratońską jako interesującą przygodę, o której każdy marzy i może te marzenia spełnić. Pokazał miejsca, zwierzęta charakterystyczne dla danego kontynentu, klimat raz surowy arktyczny innym razem ciepły australijski. Bieg maratoński po lodzie, po pustyni i na wysokości. Ostatnim etapem był Inca Trail Marathon z metą w słynnym inkaskim mieście Machu Picchu, pokonując po drodze punkty znajdujące się na wysokości ponad 4000 m. Pan Bartosz okazał się najlepszy w stawce zawodników, wygrywając z czasem 7 godzin 22 minuty. Ten czas pokazał skalę trudności, ponieważ pan Bartosz Mazerski bieg maratoński „na nizinach” pokonuje w 2,5 godziny. To był ostatni bieg i tym samym Bartosz Mazerski ukończył biegi maratońskie na wszystkich kontynentach Ziemi i zdobył tytuł „Zdobywcy korony Maratonów Świata”.

 Zobaczyliśmy medale i puchary z całej kariery biegowej pana Bartosza Mazerskiego.  Mogliśmy zadawać pytania dotyczące jego życia sportowego. Dziękujemy za spotkanie i życzymy dalszych sukcesów.

Sabina Orłowska