Od marzeń do sukcesu

 03 stycznia 2020 gościliśmy w naszej szkole – w ramach cyklu „Od marzeń do sukcesu” – sportowca  i propagatora triathlonu z  naszego  miasta Malborka i organizatora m. in. zawodów Castle Triathlon Pana Marcina Waniewskiego. Pan Marcin opowiadał  o swojej pasji – triathonie. Poznaliśmy historię triathlonu. To wszechstronna dyscyplina sportowa będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. Zawodnik kolejno płynie, jedzie na rowerze i biegnie, a czas końcowy obejmuje również zmianę stroju i sprzętu sportowego. O sportowcach uprawiających te dyscyplinę mówi się, że „są  ludźmi z żelaza“.

Pan Marcin opowiedział nam o ostatnim swoim starcie w  Mistrzostwa Świata Ironman Kona  na Hawajach w Kailua-Kona, o swojej ciężkiej pracy podczas treningu, o organizacji zawodów Castle Triathlon w Malborku Zobaczyliśmy film o triathlonie, najważniejsze medale zdobyte przez sportowca oraz poznaliśmy jego inne zamiłowania poza sportem. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i wizytę w naszej szkole. Życzymy dalszych sukcesów w sporcie i życiu osobistym.

Sabina Orłowska