Od marzeń do sukcesu

Człowiek zawsze zazdrościł ptakom i chciał tak, jak one pokonać grawitację i swobodnie poruszać się w przestworzach. Czy marzyliście kiedyś o tym by latać?

10.10.2012 roku odwiedził nas ppłk rezerwy Wojska Polskiego pilot Pan Tadeusz Lechowicz, który od 46 lat spełnia swoje marzenia wzbijając się nad ziemią i szybując jak ptak. Dzieci były ciekawe, co czuje pilot, gdy jest w powietrzu. Pytały o to, co jest najtrudniejsze podczas wykonywania lotu i jak długo trzeba się uczyć by zostać dobrym pilotem oraz jakie cechy charakteru powinien mieć pilot by dobrze mógł wykonywać swój zawód.

Pan Tadeusz Lechowicz ciekawie opowiadał o swoim zawodzie i pasji. Wspomniał przygodę, która przytrafiła mu się w czasie lotu Irydą i stwierdził, że tak naprawdę każdy lot to przygoda. Najlepszymi samolotami według lotnika są te, które są bezpieczne. Ciekawe ilu naszych uczniów spełni swoje marzenia o lataniu…

[nggallery id=147]