Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Od marzeń do sukcesu

W dniu 07.11.2012 r. w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie dla uczniów klas IV-V z cyklu „Od marzeń do sukcesu”. Tym razem zaprosiliśmy Panią Justynę Rogowską i Pana Michała Ławryszaka. Pani Justyna jest osobę niewidomą. Przybyła do nas wraz ze swoim przyjacielem- psem przewodnikiem labradorem o imieniu Parys.

Pani Justyna przekazała uczniom wiele interesujących informacji dotyczących funkcjonowania osób niewidomych w społeczeństwie. Pomimo wielu barier, jakie napotykała na swojej drodze, udało Jej się spełnić marzenie o podjęciu i ukończeniu dwóch kierunków studiów na Uniwersytecie Gdańskim – filologii angielskiej oraz historii. Nasz gość działa także bardzo prężnie w Fundacji Szansa dla Niewidomych. Kolejną osobą, która zaprezentowała swoje pasje był pan Michał Ławryszak również osoba niepełnosprawna poruszająca się na wózku inwalidzkim. Pan Michał to człowiek zajmujący się pomocą osobom niepełnosprawnym na terenie miasta Malborka. Pasjonuje się sportem. Przedstawił uczniom w formie prezentacji multimedialnej, w jaki sposób osoby niepełnosprawne mogą aktywnie uprawiać sport i to w każdej dziedzinie. Dzieci ze skupieniem słuchały naszych gości, następnie zadawały pytania, na które otrzymywały ciekawe i konkretne odpowiedzi. Dowiedziały się, że pomimo różnego rodzaju niepełnosprawności ludzie mogą rozwijać swoje pasje, realizować się, marzyć….

[nggallery id=160]