Od marzeń do sukcesu

W piątek 25 stycznia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Od marzeń do sukcesu”. Tym razem gościliśmy sportowca Pana Marcina Waniewskiego. Triatlonem zajmuje się, jako trener i zawodnik od 1998r, najpierw w UKS Orzeł Malbork a następnie aż do dziś w klubie MKS Triatlon Malbork.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że triatlon to wielka pasja Pana Marcina. W latach 2004-2008 był trenerem Pomorskiej Kadry Wojewódzkiej w Triatlonie. Wychował i trenował medalistów Mistrzostw Polski (Małgorzatę Szczerbińską, Rafała Gajewskiego), uczestników Mistrzostw Świata (Krzysztofa Staniszewskiego). Od 2010 roku organizował zawody – Malbork Triatlon (10 edycji) a od roku 2012 wraz z firmą Labosport zawody Garmin Iron Triatlon. Obecnie jest trenerem personalnym ze szczególnym uwzględnieniem techniki pływania (II klasa), instruktorem triatlonu i spinningu. Jako zawodnik był uczestnikiem Mistrzostw Świata (Las Vegas), Pucharów Świata w Szwajcarii i w Belgii – rekord życiowy ½ Ironmana 4.30, Ironman 10.15. W 2012 zdobył Mistrzostwo Polski Nauczycieli w Aquathlonie (pływanie I bieg)

Na co dzień szczęśliwy małżonek i ojciec dwójki dzieci słowem normalny gość. Na spotkaniu był ze swoją córką Karoliną.

[nggallery id=210]